.

.
Mám ráda jak ticho, klid a samotu, kterou poskytuje příroda, tak i ruch velkoměsta, společenství ostatních lidí, komunikaci, sdílení. Pohybuji se od jedné polarity k opačné a zpět a stavím pomyslné mosty. Jsem průvodkyně ke zdravé integritě. Integrita znamená neporušenost, celistvost, propojenost.

Neplánovala jsem to, nebyl to můj záměr. Jen mě prostě odjakživa zajímaly věci, které nejsou běžně vidět očima. Doslova mi nedala spát touha pochopit skutečnou podstatu mojí existence. Před 30 lety pak nastal významný aha-moment v mém životě. Po přečtení jedné moudré knihy se mi dostalo přímého poznání, že ta „skutečná podstata života“, jeho esence, se nedá pochopit. Je všude a vším a dá se jen žít. Tato zkušenost se usadila v mém životě.

A ještě něco, pro mě neméně důležitého, se v té době událo. Stala jsem se mámou. Mám dvě úžasné, nyní už dospělé, děti. Tyto dvě kvality – mateřství a tichá vnitřní esence – mě zásadně ovlivnily.

Na vlastní kůži prožila i pár závažných situací – úmrtí tatínka v dětství, upoutání na lůžko na několik měsíců, ohrožení života. Každá z těchto zkušeností mě posílila. Všechno mé poznání se mohlo zúročit a ukotvit do každodennosti. Jistě i to přispělo k tomu, že se na mě začali obracet ostatní, kteří hledali radu nebo inspiraci.

Ke svým osobním zkušenostem jsem přidala různé odborné semináře a výcviky a provázím tak druhé od roku 2009. Oslovují mne jemné, neinvazivní, holistické metody. Nejdříve to byla kraniosakrální biodynamika a osteopatie, která si mne získala pro své rozsáhlé možnosti skrze práci (nejen) s tělem. Její nadstavbou je Neuroenergetická terapie. Nyní asistuji při výuce nových terapeutů.

Zaměřuji se na práci s traumatem. V současnosti jsem junior asistent ve výcviku Somatic Experiencing ®, což je specifická práce s nervovým systémem, která napomáhá uvolnění následků prožitých stresů a napětí. Tato unikátní metoda vnesla do mého života i práce další rozměr. Mé vlastní terapie Somatic Experiencing nečekaně rozšířily mou osobní kapacitu, schopnost seberegulace a tím i plnost života. Kromě terapeutické práce jsem si tak bez problémů ponechala i své původní povolání v ekonomické oblasti. Jedno tak může podporovat druhé a naopak.

Ve volném čase ráda cestuji, setkávám se s přáteli, zabývám se výtvarnými pracemi a miluji práci na zahrádce.