Zdraví není jen absence nemocí. Je to harmonická jednota vědomí, těla a okolního světa. Vesmír je rozšířením našeho těla a naše tělo v sobě zároveň obsahuje celé univerzum.
Deepak Chopra
—————————————————————————————————————————————————————————————————————
.
.
.
Jemná a neinvazivní, podporující a relaxační, doteková, holistická metoda.
.
Pochází ze západního lékařství, vyvinula se z osteopatie, má víc než stoletou historii. Název pochází z latiny, cranium znamená lebka a os sacrum je kost křížová.
.

Praktik dotekem kontaktuje tělo a respektuje jeho vlastní jemný rytmus, který se také nazývá tide či dech života. Projevy tohoto rytmu se šíří celým systémem člověka a ovlivňují projevy vitality v organismu. Průvodce tak vnímá tuto potenci a tím ji posiluje. Zároveň vnímá i další, hlubší rytmy a vrozené síly, které usnadňují uzdravení. Zaznamenává i místa oslabení, napětí vzniklého z traumat, úrazů nebo stresů. Nediagnostikuje, neanalyzuje. Neorientuje se na vnější příznaky problémů, „pracuje“ s příčinou. Uvolněně naslouchá celému systému klienta a pomocí jemných dotyků podpoří vyvážené plynutí vitality na určitých místech i v rámci celku. Aktivují se tak seberegulační mechanismy.

.
  • Osteopatický přístup – dotek s nepatrným tlakem (o síle 5g, to je váha pětikoruny), který jemně dodá tělu impuls, aby samo provedlo vhodnou vnitřní reorganizaci: tkání, kostí, membrán, fascií či orgánů do stavu většího pohodlí a kvalitnější funkčnosti jako celku. Nastává harmonizace fyziologie a psychiky.
  • Biodynamický přístup – dotek, který naslouchá a tím podporuje vlastní ozdravné síly organismu, proudění tekutin a potence v těle, vytváří podmínky pro nastolení lepší rovnováhy. Zde vcházíme do vědomého kontaktu se stále přítomným zdravím a životní silou a tím se zdraví stává zřetelnějším.
.
.
V případě zdravotních obtíží doporučuji zkonzultovat zdravotní stav s lékařem. 
Pokud je potřebná lékařská nebo psychologická péče, pracujeme souběžně a podporujeme léčbu.
 .
Kde pomáhá:
  • Při fyzických problémech (např. s páteří, klouby, dutinami).
  • Při bolestech a chronických obtížích (migrénách, PMS a dalších).
  • Zlepšuje fyziologické funkce (zažívání, krevní tlak aj.),
  • Podpoří vás při chronické únavě, nespavosti či depresi.
  • Je účinná po úrazech, operacích a traumatech i jako příprava na zátěžové situace.
  • Je vhodným nástrojem osobního růstu.
    Podrobnější přehled najdete zde
 .
.
Jak probíhá sezení
.
Při úvodní konzultaci si vyjasníme, s čím přicházíte. Seznámím vás s průběhem práce a zaměříme se také na vaše zdroje, tedy to, co je pro vás příjemné a posilující. Komfort a pocit bezpečí je na prvním místě. Poté sezení probíhá na masážním stole pomocí jemných dotyků. Zůstanete oblečení, vezměte si prosím pohodlné volné oblečení. Součástí procesu je někdy i slovní komunikace, která zvyšuje pocit vašeho pohodlí a podporuje probíhající procesy. Sezení je vnímáno jako příjemná hluboká relaxace. Na konci dojde k integraci, tedy ukotvení toho, co setkání přineslo, do vašeho systému. Je prostor i na krátký závěrečný rozhovor.
 .
—————————————————————————————————————————————————————————————————————